Home LAJME Policia konfiskon 31 kilogramë substancë narkotike të llojit marihuanë

Policia konfiskon 31 kilogramë substancë narkotike të llojit marihuanë

275
0
SHARE

Policia e Kosovës më 21 gusht ka pranuar informacione për një veturë e cila bënte lëvizje të dyshuara.

Pas pranimit të këtyre informacioneve, njësia e Drejtorisë për Hetimin e Trafikimit me Narkotik – Gjakovë, ka dalur në lokacion me ç’rast ka vëzhguar dy persona të dyshuar, i dyshuari i parë e kishte të parkuar veturën në një parking, në ndërkohë që me veturën e të dyshuarit të dytë  kanë vazhduar në drejtim të qytetit të Gjakovës.

Drejtoritë për Hetimin e Trafikimit me Narkotik – Gjakovë dhe Pejë, kanë bërë kontrollimin e veturës së të dyshuarit të parë e cila ka qenë e parkuar, me ç’rast në bagazhin e veturës së njëjtë janë gjetur katër qese të mbushura me substancë narkotike të llojit mariuhanë, poashtu në cilësi të provave materiale janë konfiskuar edhe disa dëshmi, si në vijim:

• Katër (4)qese najloni ngjyrë të zezë, në brendësi të tyre të ndara në  folie najloni, të mbushura me substancë të dyshuar narkotike e llojit Marihuanë, me peshë totale rreth 31 kg e 102 gram (Tridhjetë e një kilogram, e njëqindë e dy gram),

• Dy (2) Vetura,

• Një (1) dokument,

• Dy (2) leje të qarkullimit dhe qelësat e veturave,

• Tre (3) telefona,

• Para të gatshme 75 (shtatëdhjetë e pesë) euro  dhe 1800 (Njëmijë e tetëqind) lekë të Shqipërisë,

Dy të dyshuarit e arrestuar janë:

A. M 1979 M Shqipëtar / Shqipërisë

A. M 1995 M Shqipëtar / Shqipërisë

Lidhur me rastin është njoftuar prokurori kujdestar, i cili ka udhëzuar që të inicohet rast për “Blerje, posedim, shitje ose shpërndarje të paautorizuar të narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge”, po ashtu me urdhër të të njëjtit, të dyshuarëve u është shqiptuar masa e ndalimit policor për 48 orë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here