Home LAJME Policia po heton rastet e mashtrimit të qytetarëve gjatë aranzhimeve turistike

Policia po heton rastet e mashtrimit të qytetarëve gjatë aranzhimeve turistike

470
0
SHARE

Policia e Kosovës, respektivisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion në Prishtinë është duke i trajtuar disa ankesa të qytetarëve të Republikës se Kosovës të cilët kishin bërë aranzhime turistike për verën e vitit 2018 në Agjencinë Turistik “Vol Travel”, me seli në Gjilan.

Këto aranzhime turistike dyshohet se nuk janë realizuar nga  agjencioni i lartpërmendur, prandaj Policia fton të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës të cilët kanë  bërë aranzhime turistike me agjencionin në fjalë, e të cilat  aranzhime nuk janë realizuar, të paraqiten në Drejtorinë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Policinë e Kosovës në nivel të regjioneve përkatëse policore ku ata banojnë.

Policia e Kosovës po ndërmerr të gjitha veprimet e nevojshme hetimore dhe operacionale për identifikimin dhe arrestimin e të dyshuarve të involvuar në raste të tilla të mashtrimeve.

Policia njëkohësisht kërkoi nga të gjithë qytetarët që të jenë të kujdesshëm, të mos bien pre e mashtrimeve të tilla, të informojnë dhe bashkëpunojnë me Policinë e Kosovës për parandalimin e këtyre rasteve./RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here