Home LAJME Procesi zgjedhor, LDK ankohet për shkelje dhe parregullsi

Procesi zgjedhor, LDK ankohet për shkelje dhe parregullsi

248
0
SHARE

Lidhja Demokratike e Kosovës është ankuar për shkelje dhe parregullsi gjatë procesit zgjedhor që po zhvillohet sot.

Zëdhënësi Besian Mustafa në një konferencë për media ka bërë të ditur se të gjitha këto raste i kanë përcjellë tek organet kompetente.

“Nga konferenca e fundit për media që kemi pasur, nga tereni kemi pranuar një varg ankesash për shkelje dhe parregullsi. Të gjitha këto i kemi përcjellë tek organet kompetente dhe presim nga to që të merren me këto raste sa më shpejt që t’u japin zgjidhje dhe fund”, ka thënë Mustafa.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here