Home LAJME Prokuroria e Ferizajt fillon hetimet për listat e veteranëve të luftës

Prokuroria e Ferizajt fillon hetimet për listat e veteranëve të luftës

731
0
SHARE

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Ferizaj, Shukri Jashari, ka mbajtur dje takim me prokurorët dhe hetuesit e Njësisë Rajonale të Hetimeve në Ferizaj, ku ka caktuar tre prokurorë të cilët do të mirren me trajtimin e listave të veteranëve të luftës, për të cilat po dyshohet për manipulime.

“Kryeprokurori Jashari, ka kërkuar nga prokurorët dhe hetuesit që të intensifikohen veprimet hetimore sa i përket kësaj çështje, me qëllim të verifikimit të 800 aplikacioneve të dyshuara për vepra penale “falsifikim i dokumentit” dhe “legalizim i përmbajtjes së pavërtetë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here