Home LAJME Qendra e skijimit Szczyrkm digjet, vdesin katër persona

Qendra e skijimit Szczyrkm digjet, vdesin katër persona

265
0
SHARE

Të paktën katër persona kanë humbur jetën pasi një ndërtesë trekatëshe në jug të Polonisë u kaplua nga zjarri si pasojë e rrjedhjes së gazit. Incidenti ndodhi në një vendpushim që ndodhet në qendrën e skijimit Szczyrkm, shkruan “Reuters”.

Deri më tani trupat e tre të rriturve dhe një fëmijë janë gjetur nën gërmadha.

Dyshohet se nga ky incident mund të kenë pësuar tetë viktima dhe ekipet e shpëtimit janë duke i vazhduar kërkimet.

Rreth 100 zjarrfikës dhe 50 policë ndodhen në vendin e ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here