Home LAJME Qeveria ndan 1.2 milion euro për lobim për anëtarësim në INTERPOL

Qeveria ndan 1.2 milion euro për lobim për anëtarësim në INTERPOL

425
0
SHARE

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka ndarë 1.2 milion euro për lobim për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL.

Gjatë kësaj mbledhje u miratua edhe nisma  për negocimin e marrëveshjes financiare për projektin për patundshmërinë dhe infrastrukturës gjeo-hapësinore ndërmjet qeverisë dhe asociacionit ndërkombëtar për zhvillim.

Vlera  e kësaj marrëveshjeje financiare është 16.5 milionë.

Ndërkaq, për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL do të dihet në fund të nëntorit, më datë 20 nëntor, kur do të mbahet Asambleja e Përgjithshme e kësaj organizate ndërkombëtare policore në Emiratet e Bashkuara Arabe./RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here