Home LAJME Rama uron ditën e Flamurit: Zoti i bekoftë shqiptarët me flamurin më...

Rama uron ditën e Flamurit: Zoti i bekoftë shqiptarët me flamurin më të bukur në botë

268
0
SHARE

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka uruar shqiptarët me rastin e Ditës së Flamurit, ndonëse kësaj radhe kjo ditë feste nuk është si vitet e kaluara.

Kryeministri Rama e bëri urimin e tij me anë të një postimi në faqen e tij në “Facebook” ku shkruan se errësira na rrethon përkohësisht, përpara daljes së diellit.

“Hyri Dita e Flamurit Kuqezi në errësirën që na rrethon përkohësisht, përpara daljes së diellit. Zoti e bekoftë Shqipërinë, shqiptarët pa asnjë dallim, kudo që janë e pavarësisht bindjeve që kanë dhe flamurin më të bukur në botë sigurisht”, ka shkruar Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here