Home LAJME Rashica i zhgënjyer me humbjen kundër Çekisë

Rashica i zhgënjyer me humbjen kundër Çekisë

256
0
SHARE

Sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica, është shprehur i zhgënjyer pas ndeshjes për kualifikime në Euro 2020 kundër Çekisë, ku Kosova humbi me rezultat 2 me 1 e rrjedhimisht e humbi mundësinë për kualifikim direkt.

“Zhgenjimi është shumë i madh, sepse nuk kemi luajtur siç ne dimë. Sidomos pjesa e parë, ka qenë më e dobëta që e kemi bërë deri tash”, ka thënë Rashica.

Ai thotë se Çekia luajti futboll më të mirë se sa Kosova dhe u angazhu më shumë. /RadioRinia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here