Home LAJME Rezultati zgjedhor nuk ka qenë i pritshëm për ne

Rezultati zgjedhor nuk ka qenë i pritshëm për ne

233
0
SHARE

Nënkryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ali Berisha, e ka quajtur të papritshëm rezultatin e kësaj partie në zgjedhjet e 6 tetorit.

Ai ka thënë se koalicioni AAK-PSD ka pritur rezultat shumë më të mirë bazuar në punën e qeverisë Haradinaj.

Në këtë intervistë dhënë për gazetên “Epokaere”, Berisha ka deklaruar se çështjet prioritare për popullin e Kosovës, sidomos zhvillimi ekonomik dhe punësimi, kanë qenë determinuese për rezultatin zgjedhor.

Ai ka thënë se AAK-ja do të jetë parti opozitare dhe do të luajë rol konstruktiv.

Sipas Berishës, AAK-ja do të jetë kujdestare e moscenimit të interesave nacionale, sidomos ndaj mosndryshimit të kufijve, moskrijimit të asociacionit me rol ekzekutiv dhe ndaj aspekteve të tjera që e bëjnë jofunksionale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here