Home Magazina Rikthehet Twilight

Rikthehet Twilight

783
0
SHARE

Saktësisht para dhjetë vjetëve, Twilight u xhiruar filmi i parë.

Për të festuar këtë moment historik, Fathom Events dhe Summit Entertainment janë bashkuar për të sjellë një film të ri të Twilight në muajin tetor.

Aty ku frymon ajri i pastër, e je afër qendrës – Dukagjini Apartments, zgjidhje për tërë jetën

Kjo do të jetë e para në serinë e Fathom Spotlight që ka për qëllim të shfaqë për herë të parë një “film bashkëkohor dhe klasik në ekran të madh”.

Filmi pritet të shfaqet në rreth 450 kinema në mbarë botën më 23 tetor të këtij viti.

Theksojmë se filmi bazohet në romanin Stephanie Meyer me të njëjtin emër, ku në rolet e Edward Cullen dhe Bella Swan u paraqiten Robert Pattinson, përkatësisht Kristen Stewart.

Historia e dashurisë së Bellës dhe Edward solli miliona dollarë fitime dhe është një nga filmat më të pëlqyer.

Ndryshe, Robert dhe Kristen për një kohë kanë qenë të dashur edhe në jetën reale, pos asaj filmike./RadioRINia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here