Home Sports Roma-Plzen: Formacionet e mundshme, Di Francesco i beson Kluivertit

Roma-Plzen: Formacionet e mundshme, Di Francesco i beson Kluivertit

463
0
SHARE

Një shtator për t’u harruar për Romën, por tani klubi italian dëshiron të ketë një tetor fantastik dhe ndeshja ndaj Viktoria Plzen është vendimtare.

Skuadra e Eusebio Di Francescos nga fitorja në derbi ndaj Lazios është e motivuar mjaftueshëm ta përsërisë suksesin e tyre edhe ndaj çekëve.

Nga minuta e parë pritet të luajë Justin Kluivert, i cili së bashku me Cengiz Under do të ndihmojnë Edin Dzekon në qendër të sulmit.

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

AS Roma English

@ASRomaEN

Më poshtë keni formacionet e mundshme:

Roma (4-3-3): Olsen; Florenzi, Manolas, Fazio, Santon; Cristante, Nzonzi, Lo. Pellegrini; Under, Dzeko, Kluivert.

Viktoria Plzen (4-2-3-1): Kozacik; Reznik, Hubnik, Hejda, Limbersky; Prochazka, Hrosovsky; Petržela, Horava, Kovarik; Krmencik.

Në Grupin H prinë Real Madridi me tre pikë, kurse CSKA Moska dhe Plzen kanë një nga pikë, Roma e fundit me zero pikë. /RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here