Home LAJME SC Gjilani mbyll përgatitjet, gati për ndeshjen e nesërme

SC Gjilani mbyll përgatitjet, gati për ndeshjen e nesërme

308
0
SHARE

SC Gjilani do të takohet sot me Ballkanin në kuadër të javës së pestë në Superligë. Gjilanasit kanë vazhduar me përgatitje intensive.

Ndërsa, sot klubi ka njoftuar se ka përfunduar me sukses fazën përgatitore dhe janë gati për ndeshje.

Dy ekipet aktualisht janë në kreun e renditjes, Gjilani zë pozitën e dytë ndërsa Ballkani të tretën. Diferenca është vetëm një pikë dhe të dyja skuadrat synojnë maksimumin e pikëve, shkruan 2lonlline.

Fatmir Tahiri është caktuar gjyqtar kryesor në këtë sfidë.Ndihmësit e Tahirit në këtë duel janë Besnik Morina e Meriton Berisha, kurse Bardh Ajeti është deleguar gjyqtar i katërt, në takimin e ditës së nesërme.

Rikujtojmë se takimi mes Gjilanit dhe Ballkanit zhvillohet sot, me fillim nga ora 16:00 në qytetin e Gjilanit. /RadioRinia

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here