Home Sports Shaqiri në mesin e lojtarëve të Liverpoolit që festuan kreun e tabelës...

Shaqiri në mesin e lojtarëve të Liverpoolit që festuan kreun e tabelës në një klub nate në Mançester

476
0
SHARE

Lojtarët e Liverpoolit po shikojnë në maksimum fillimin e mirë në Ligën Premier.

Reds aktualisht janë në krye të tabelës në kampionatin elitar anglez dhe këtë arritje në fillim sezoni lojtarët kanë vendosur ta përmbyllin me një aheng në një klub nate në qytetin e Mançesterit.

Në mesin e lojtarëve që morën pjesë ishte edhe Xherdan Shaqiri, i cili ishte heroi i skuadrës në derbin ndaj Manchester Unitedit.

Gjithashtu pjesëmarrës ishin edhe Sadio Mane, Dejan Lovren, Trent Alexander-Arnold, Joe Gomez dhe Daniel Sturridge, Divock Origi, Naby Keita, Alberto Moreno dhe Mohamed Salah.

Ndeshja e ardhshme e LFC-së është kundër Newcastles të mërkurën mbrëma.

Salah dhe Moreno (Foto: Daily Mail)

Aktualisht skuadra e Jurgen Klopp renditet në vendin e parë me 48 pikë, ndjekur nga Manchester City me 44 pikë.

Salah vazhdon edhe këtë sezon të jetë lojtari më në formë te skuadra angleze, tashmë ai ka shënuar 11 gola dhe ka dhuruar pesë asistime. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here