Home LAJME Shënohet Dita Ndërkombëtare pa Viktima në Trafik

Shënohet Dita Ndërkombëtare pa Viktima në Trafik

219
0
SHARE

Policia e Kosovës, në shënim të ditës botërore të përkujtimit të viktimave në trafikun rrugor, në bashkëpunim me Ministrinë e Infrastrukturës dhe Transportit, gjegjësisht Këshillin e Sigurisë në Trafikun Rrugor dhe me Shoqatën e Sigurimeve të Kosovës, sot nga ora 09:30, në sallën Orion në Prishtinë (në afërsi të Kino ABC), do të mbahet tryezë për shënimin e kësaj dite.

Në këtë tryezë do të marrin pjesë përfaqësues nga të gjitha institucionet e lartpërmendura, të cilët do të shpalosin informacione dhe aktivitetet e realizuara. /RadioRinia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here