Home LAJME Shqiptari në Australi pranon se e kishte vrarë të bijën

Shqiptari në Australi pranon se e kishte vrarë të bijën

352
0
SHARE

Petrit Lekaj, shqiptar në Australi, ka pranuar vrasjen e vajzës së vet, Sabrina Lekaj, në fund të korrikut.

20-vjeçarja ishte gjetur e vrarë në një veturë, pas goditjeve të marra me thikë. Vetura ishte fare pranë shtëpisë së familjes.

Në këtë veturë ishte gjetur edhe 49-vjeçari, Petrit Lekaj, i cili u akuzua menjëherë se kishte kryer vrasjen e së bijës, raporton “abc”.

Tani përmes një videoincizimi nga spitali psikiatrik, Lekaj ka pranuar në seancën në gjykatë se ishte ai që e kishte vrarë të bijën.

Lekaj s’ishte paraparë të paraqitej në gjykatë deri në janar, por ai i kishte thënë avokatit të tij se dëshiron të pranojë fatin, dhe kjo iu mundësua përmes lidhjes nga spitali. /RadioRinia

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here