Home LAJME Të shtunën varroset polici Izet Demaj, ditë zie në Kosovë

Të shtunën varroset polici Izet Demaj, ditë zie në Kosovë

816
0
SHARE

Të shtunën varroset polici Izet Demaj, i cili u vra të enjten në përballje me grabitësin e një banke në Istog.

Në nderim të policit Demaj, dita e shtunë do të jetë ditë zie në Kosovë.

“Nesër do të shpallet ditë zie për Kosovën kur edhe është dita e funeralit. Shembulli i djeshëm është për të gjithë, ligji është ligj. Do të marr pjesë në varrim të nesër, që të jemi afër familjes në të gjitha kërkesat e familjes … “, theksoi ai.

Ndryshe, pasditen e së enjtes ndodhi një tentativë për rrëmbim në një bankë në komunën e Istogut, ku dy persona mbetën të vdekur, policia e Kosovës, Izet Demaj dhe sulmuesi Kamber Metaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here