Home LAJME Tërmeti në Pakistan lë 20 të vdekur dhe 300 të lënduar 24

Tërmeti në Pakistan lë 20 të vdekur dhe 300 të lënduar 24

289
0
SHARE

Një tërmet me fuqi 5.8 shkallë të Rihterit ka goditur kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad dhe disa qytete të tjera.

Raportohet se së paku 20 persona kanë humbur jetën dhe rreth 300 të tjerë janë plagosur.

Epiqendra e tërmetit ishte afër qytetit malor Jehlum në provincën Punxhab, tha Departamenti Meteorologjik i Pakistanit bazuar në vlerësimin e tij paraprak.

Sipas dëshmitarëve dridhjet në Islamabad ishin të fuqishme duke bërë që shumë njerëz të qëndrojnë në rrugë, ndërsa numri i të vdekurve vazhdon të rritet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here