Home LAJME Thaçi falënderon Merkelin për mbështetjen e saj për arritjen e një marrëveshje...

Thaçi falënderon Merkelin për mbështetjen e saj për arritjen e një marrëveshje paqësore me Serbinë

436
0
SHARE

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka publikuar një fotografi me kancelaren gjermane Angela Merkel, me të cilën u takua një ditë më parë në Paris të Francës.

Thaçi përmes një postimi në Twitter, ka falënderuar kancelaren Merkel për përkrahjen e saj për arritjen e një marrëveshje paqësore me Serbinë.

”Faleminderit Kancelares Merkel për një diskutim të mirë gjatë aktiviteteve në #Paris # Armistice100 këtë fundjavë – dhe për mbështetjen e përpjekjeve tona për të arritur një marrëveshje paqësore ligjore midis Kosovës dhe Serbisë, duke çuar në integrimin e plotë të Republikës së Kosovës në OKB, NATO dhe BE”, shkruan Thaçi. /Telegrafi/

Hashim Thaçi

@HashimThaciRKS

Vielen danke Chancellor Merkel for good discussion during events this weekend – and for supporting our efforts to reach a peaceful legal bidding agreement between Kosovo & Serbia, leading to Republic of Kosovo’s full integration

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here