Home LAJME Thaçi: Kosova, aleate e besueshme e ShBA-së në luftën kundër terrorizmit

Thaçi: Kosova, aleate e besueshme e ShBA-së në luftën kundër terrorizmit

256
0
SHARE

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar se bota është një vend më i sigurt pas vdekjes së kreut të ISIS-it Abu Bakr al-Bagdadi.

Ai në një postim në “Twitter”, ka shkruar se Kosova është një aleat i besueshëm dhe aktiv i SHBA në luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit.

“Lajm i mirë nga presidenti @realDonaldTrump për vrasjen e liderit të #ISIS Abu Bakr al-Baghdadi. Bota është një vend më i sigurt me vdekjen e tij. #Kosova është një aleat i besueshëm dhe aktiv i SHBA në luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm dhe terrorizmit”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here