Home LAJME Thaçi merr pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes” në Tiranë

Thaçi merr pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes” në Tiranë

267
0
SHARE

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot merr pjesë në konferencën “Feja si instrument i paqes”, të organizuar nga presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, në bashkëpunim me Departamentin e Shtetit të SHBA-së në Tiranë.

Presidenti Thaçi në panelin hyrës do të flasë për rolin e fesë në ndërtimin e paqes në Kosovë.

Në këtë konferencë marrin pjesë udhëheqës të shteteve të rajonit dhe udhëheqës të bashkësive fetare nga e tërë bota. /RadioRinia/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here