Home Sports Top 10 aksionet në NBA

Top 10 aksionet në NBA

503
0
SHARE

Mbrëmë janë zhvilluar nëntë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Dy prej ndeshjeve kryesore të mbrëmjes ishin mes San Antonio Spurs dhe New Orleans Pelicans, ku ky i fundit pësoi humbje me rezultat 140-126.

Gjithashtu edhe Milwaukee Bucks triumfoi 104-98 kundër Denver Nuggetsave, ku në këto dy ndeshje kishte super aksione që u përfshin në më të mirat e mbrëmjes.

Një ndër to ishte e basketbollistit të Bucksave, Julius Randle, i cili shënoi pikë fantastike duke mos e parë koshin.

Kenrich Williams pasi mashtroi kundërshtarin në vijën për tre pikë e ngulit në koshin e Nuggetsave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here