Home LAJME Vazhdojnë anëtarësimet në VETËVENDOSJE!

Vazhdojnë anëtarësimet në VETËVENDOSJE!

355
0
SHARE

Bashkëatdhetaret  nga Zvicra, Sebahate dhe Albana Azizi dje janë anëtarësuar në Qendrën e Lëvizjes VETËVENDOSJE, në Gjilan.

Sebahate Azizi ka kryer arsimim të lartë në drejtimin e pedagogjisë, ndërsa Albana është studente në Universitetin e Bernit në Fakultetin e Mjekësisë, drejtimi Stomatologji, ndërsa vazhdon ta ushtroj profesionin e sajë të dytë këndimin. Diaspora vazhdon të jetë përkrahëse e madhe e rrugës tonë për shtet të dinjitetshëm e shtet të së drejtës, e çdo ditë e më shumë bashkatdhetarët nga diaspora po na bashkohen edhe në strukturat e Lëvizjes VETËVENDOSJE.

/RadioRinia

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here