Home Sports Young Boys – Juventus, formacione e mundshme: ‘Zonja e Vjetër’ pritet të...

Young Boys – Juventus, formacione e mundshme: ‘Zonja e Vjetër’ pritet të luajë me më të mirët

440
0
SHARE

 

Juventusi do të kërkojë fitore për ta marr pozitën e parë kundër Young Boysit, që tashmë e ka të sigurt vendin e fundit në grup.

Italianët e duan me çdo kush pozitën e parë në grup dhe për këtë do të lujanë me skuadrën e parë nga fillimi.

Në mesfushë do të luajnë Pjanic dhe Bentacur, ndërsa Chiellini pritet të pushohet për këtë përballje.

Në bankë me gjasë do të mbetet edhe Paolo Dybala, pasi nga fillimi pritet të luajnë Pjanic dhe Douglas Costa.

Në anën tjetër Young Boys  pritet të luajnë në sulm me Assalen dhe Hoaraun


Young Boys: Von Ballmoos; Mbabu, Lauper, Camara, Benito; Fassnacht, Aebischer, Bertone, Moumi Ngamaleu; Assalé, Hoarau

Juventus: Szczęsny; De Sciglio, Bonucci, Rugani, Cancelo; Cuadrado, Bentancur, Pjanić, Douglas Costa, Mandžukić, Cristiano Ronaldo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here