Food Matters

Parashikimi i motit për këtë vikend!

Sipas Institutit Meteorologjik të Kosovës, këtë vikend parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të cilat pasdite vende-vende shoqërohen me reshje shiu,kryesisht në...

Travel Guides

Healthy Life

Shaqiri iu përgjigjet vëllezërve Neville: S’kam çfarë dëshmoj ndaj njerëzve që...

Xherdan Shaqiri iu është përgjigjur kritikave të legjendave të Manchester Unitedit, Gary dhe Phil Neville, duke insistuar se ai nuk ka nevojë të dëshmojë...

Kujdes me pushimet në Shqipëri, shtohen masat për parandalimin e aksidenteve

Në kuadër të sezonit turistik policia Rrugore në Shqipëri ka marrë masa shtesë për menaxhimin e trafikut dhe parandalimin e aksidenteve. Sipas tyre synimi është...
- Advertisment -

Most Popular

Culture

Sport News

Boateng drejt rikthimit në Angli, United me ofertë zyrtare për gjermanin

Jerome Boateng do të largohet nga Bayern Munichu gjatë këtij afati kalimtar të verës. Mbrojtësi gjerman karrierën pritet të vazhdojë larg vendlindjes së tij, në...

Kuvendi në pauzë, seanca vazhdon në orën 13:00

Kuvendi i Kosovës ka shkuar në pauzë një orëshe. Kryeparlamentari Kadri Veseli ka bërë të ditur se seanca do të vazhdojë në orën 13:00. Ai...

Skaneri natyral zbulon diagnozën tuaj: Nëpërmjet meditimit mund ta skanoni gjithë trupin

Bëjeni këtë meditim kur nuk jeni të sigurt se çfarë po ndodh saktësisht në trupin tuaj. Me ndihmën e këtij ushtrimi do të bëheni diagnostikuesi...

Vuçiq: Asgjë nuk do të fshihet para serbëve lidhur me Kosovën, ndoshta do të...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka siguruar serbët se kur bëhet fjalë për çështjen e Kosovës, institucionet e Serbisë nuk do të fshehin asgjë...

Nuhiu: Në Kosovë prezentë llojet e ndryshme të drogave

Sot shënohet Dita Botërore kundër Abuzimit dhe Trafikimit të Drogave. Shefi i Sektorit për bashkëpunim dhe parandalim në Drejtorinë e Antidrogës në Policinë e Kosovës,...

Fitness