Food Matters

SHBA-të dhurojnë pajisje për Ministrinë e Punëve të Brendshme

Në një ceremoni rasti ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka pranuar një donacion me pajisje nga Ambasada e SHBA-ve, përmes ICITAP/INL. “Përveç tri...

Travel Guides

Healthy Life

Seanca e Kuvendit të Kosovës, ka filluar me vonesë

Megjithëse me gjysmë ore vonesë, ka filluar seanca plenare e Kuvendit të Kosovës. Në këtë seancë pritet të shqyrtohen pikat e mbetura nga seancat e...

Të premten shpallen rezultatet e pranimit të studentëve në konvikte

Qendra e Studentëve e UP “Hasan Prishtina” në Prishtinë, ka njoftuar se të premten më 21 shtator 2018 do të shpallë rezultatet për pranimin...
- Advertisment -

Most Popular

Culture

Sport News

Polakët prodhojnë birrë me shije të vagjinës

Në tregun e mbushur me birrë artizanale, ju duhet të keni ide të re për të qëndruar përpara konkurrencës. Por një birrari polake mund të...

OZNA (UDBA) objekti ku burgoseshin shqiptarë të pafajshëm dhe likuidoheshin pa gjyq

Njëri nga objektet karakteristike është edhe ai i OZNA-së famëkeqe ku gjatë viteve 1944 – 1945 janë burgosur më se 1000 shqiptarë të pafajshëm,...

Zbulohen shtatoret e Fehmi dhe Xhevë Lladrovci

Në 20 vjetorin e rënies, sot në Drenas mbahet manifestimi kushtuar dëshmorëve të kombit Fehmi Lladrovci dhe heroinës Xhevë Krasniqi-Lladrovci. Gjatë manifestimit përkujtimor, do të...

Pas 16 vitesh, Besnik Qaka sjell versionin e shkurtër akustik të këngës “Ushtari i...

Ritmi i rrugës dikur ishin një grup shumë i pëlqyer në trevat shqiptare, të cilët sillnin këngë që pëlqeheshin në masë të madhe. “Ushtari i...

Haradinaj: Nuk marr pjesë në asnjë proces ku flitet për ndarje të Kosovës

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka theksuar se kërkimfalja nga ana e Serbisë duhet të jetë parakusht për të arritjen e marrëveshjes së pajtimit e cila...

Fitness