Home LAJME A jeni gati për derbin?!

A jeni gati për derbin?!

1060
0
SHARE

Drita sot do të jetë nikoqire e Prishtinës, në ndeshjen e cila zhvillohet në javën e gjashtë në Superligën e Kosovës.

Prishtina ka treguar që është në formë të mirë në këtë fillimedicion, pasi nuk ka pësuar asnjë humbje dhe ka barazuar në dy takime. Duke rrëmbyer kështu tri pikë.

Ndonëse skuadra e Dritës nuk e ka nisur mirë këtë edicion pasi në pesë ndeshjet e para ka vetëm tri pikë duke pësuar kështu katër  disfata. Megjithatë gjilanasit janë shumë optimist për një fitore të mundshme kundër Prishtinës.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 15:45, në stadiumin e qytetit në Gjilan./RadioRINIA/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here