LAJME

Home LAJME

Ambasadori kinez: Kosova është Serbi

Ambasadori i Kinës në Beograd Li Manchang ka deklaruar se Kosova për Pekinin është Serbi dhe kështu do të mbetet, transmeton RadioRINIA. “Kina si anëtare...

E gjithë opozita kundër Kadri Veselit

Në fund të javës së kaluar, kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka prezantuar një platformë për dialogun me Serbinë, në bazë të së cilës...

Këto fshatra të Anamoravës do të mbesin pa energji elektrike

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Zhegra, Lladova, Llashtica (një pjesë), Shurdhani, Pidiqi, Selishta, Çeliku,...

Policia e Kosovës apelon për kujdes më të madh të pjesëmarrësve në trafik

Policia e Kosovës thotë se me qëllim të ngritjes së sigurisë në trafikun rrugor, ngritjes së vëmendjes për një kujdes më të shtuar për...

Hajdar Beqa thotë se Thaçi është njeriu i duhur për të dialoguar me Serbinë

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajdar Beqa, ka bërë me dije se koalicioni qeverisës mbështet presidentin...

Pa strategji për ndaljen e ikjes së stafit mjekësor jashtë Kosovës

Sistemi shëndetësor në Kosovë vazhdon të ballafaqohet me probleme të mëdha. Një nga problemet shqetësuese është edheai i ikjes së stafitpër në vendet e...

Kur partneriteti ishte i shëndoshë dhe pa hile, kështu dukej parku i qytetit

 Kështu kishte pamjen parku i qytetit, në një kohë kur partneriteti Publiko Privat ishte në këmbë të shëndosha dhe nuk kishte ndonjë prapavijë politike....

Apostolova takon anëtarët e Komisionit për Arsim

Shefja e Zyrës së BE-së, Nataliya Apostolova do të takohet me Komisionin e Kuvendit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Kulturë, Rini, Sport, Inovacion dhe Ndërmarrësi. Takimi...

Mot i ndryshueshëm në vend, ngrohtë dhe shi

Sot në vendin tonë do të mbajë mot i ngrohtë dhe me diell, ndërsa në orët e pasdites priten reshje lokale shiu. Temperaturat minimale do...

Haradinaj uron SHBA-të për 4 Korrikun: Kosova është e përcaktuar për miqësi të përhershme...

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj me rastin e 4 Korrikut, Ditës së Pavarësisë së SHBA-ve, tha se populli i Kosovës u është përjetësisht mirënjohës...

Recent Posts