LAJME

Home LAJME

Qeveria mund ta penalizojë ‘Bechtel & Enka’-n për shtyrje të punimeve

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, nuk e ka përjashtuar mundësinë e shqiptimit të penalltisë ndaj konsorciumit turko-amerikan “Bechtel & Enka” për shtyrje të punimeve...

Specialja shokon vendin, mbi 10 ftesa të dërguara deri më tani

Vetëm në “valën e parë” të ftesave nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, në kuadër të Gjykatës Speciale, janë përfshirë të paktën 13 ish-anëtarë...

Kastrati: Edhe gratë t’a gëzojnë të drejtën e trashëgimisë si burrat

Kryetar i Komunës së Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka takuar banorët e fshatrave: Hodonoc, Roganë, Muqiverc, Kopërnicë dhe Berivojcë, me të cilët kanë diskutuar për...

Admirali Foggo për ushtrinë e Kosovës: Është një vendim sovran

Vendimi i autoriteteve të Kosovës për të transformuar Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK) në ushtri, është një vendim sovran, dhe ne mbetet ta...

Veseli: Miliona dollarë për Kosovën

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, bën të ditur se i është konfirmuar në SHBA se Kosova do të përfitojë edhe dhjetëra miliona...

Është gjetur ilaçi i cili kthen të parët dhe pengon verbërinë

Duke studiuar trurin, shkencëtarët kanë zbuluar që edhe sëmundjet e rralla të verbërisë mund të shërohen. Atrofia spinocerebrale e tipit 7 është sëmundje shumë e...

SHBA-ja i tregon Serbisë se çfarë duhet të bëjë për ta hequr taksën Kosova,...

Amerika si duket i ka vënë Serbisë një kusht nëse dëshiron t’i hiqet taksa nga Kosova. Kushtin për këtë ia ka bartur Serbisë zëvendësndihmëssekretari i...

Qeverisë i bëhet thirrje ta rinegociojë CEFTA-n

Republika e Kosovës duhet të rinegociojë Marrëveshjen për Tregti të Lirë me vendet e Ballkanit Perëndimor, e njohur si CEFTA, pasi që nga nënshkrimi...

Prokurorina Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj kryetarit të komunës së Novobërdës, Svetisllav...

Departamenti për Krime të Rënda, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj kryetarit të komunës së Novobërdës, Svetisllav Ivanoviq. Sipas aktakuzës, më 15...

Gjykata dënon me 200 euro kërcënuesin e gazetarit

Gjykata Themelore e Prishtinës e ka dënuar zyrtarin e prokurimit në Shërbimin Spitalor dhe Klinik Universitar të Kosovës, Zenel Kuqi me 200 euro gjobë,...

Recent Posts