LAJME

Home LAJME

Tërmeti në Pakistan lë 20 të vdekur dhe 300 të lënduar 24

Një tërmet me fuqi 5.8 shkallë të Rihterit ka goditur kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad dhe disa qytete të tjera. Raportohet se së paku 20 persona...

Konjufca dhe Aliu dalin nga mbledhja e LV-së

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka dalë nga mbledhja e kryesisë së kësaj partie. Ai nuk pranoi të prononcohet për media rreth detajeve se...

Fadil Beka ftohet nga Gjykata Speciale

Fadil Beka është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. Beka kishte shërbyer si mjek i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Zonën Operative të Drenicës. Lajmin...

Nuhiu: Në Kosovë prezentë llojet e ndryshme të drogave

Sot shënohet Dita Botërore kundër Abuzimit dhe Trafikimit të Drogave. Shefi i Sektorit për bashkëpunim dhe parandalim në Drejtorinë e Antidrogës në Policinë e Kosovës,...

Stefanoviq: Ushtria e Kosovës mund të shpallet më 28 nëntor, Serbia ka përgatitur skenarët...

Ministri serb  i Punëve të Brendshme, Nebojsha Stefanoviq, ka thënë se ekziston mundësia që administrata shtetërore në  Prishtinë më 28 nëntor, kur shënohet Dita...

Hardinaj: Vendimi i Parlamentit të Maqedonisë, lajm i mirë edhe për Kosovën

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vlerësuar votën e Kuvendit të Maqedonisë pro ndryshimeve kushtetuese për ndryshimin e emrit. Haradinaj, përmes postimit në Facebook, ka...

Shpërndahet Kuvendi, vendi shkon në zgjedhje

Më 89 vota për , 1 kundër dhe 2 abstenime, deputet e Kuvendit të Kosovës vendosën për shpërndarjen e VI të legjislaturës së Kuvendit. Memli...

Sot përfundon afati 48 orësh i Thaçit ndaj Kurtit për nominimin e kryeministrit

Sot do të përfundojë afati 48 orësh, që është vendosur nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ndaj kryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, për...

Tri tërmete të fuqishëm godasin detin Jon, lëkundjet ndihen në disa shtete

Tre tërmete të fuqishëm goditën detin Jon në harkun e një ore, duke filluar nga mesnata, deri rreth orës 01:04 minuta me orën lokale...

Rinumërohen 60 për qind e vendvotimeve

Në Qendrën për Numërim dhe Rezultate po vijon procesi i rinumërimit sipas vendimit të PZAP-it. Vetëm gjatë ditës së martë janë rinumëruar 68 vendvotime. Në përgjithësi,...

Recent Posts