LAJME

Home LAJME

Spanja tashmë po përgatit njohjen diplomatike të Kosovës

Sipas mediave spanjolle, në zyrën e ministrit të Jashtëm, Josep Borrell, kanë arritur tashmë disa raporte për procesin e bisedimeve në nivelin më të...

Kosova prin në rajon me numrin e të prekurve me Tuberkuloz

Kosova prin në rajon me numrin më të madh të qytetarëve të prekur me tuberkuloz. Së paku 700 persona kanë qenë të prekur me...

Gjashtë të dënuar me burg për vjedhje të rrymës

Humbjet totale të energjisë elektrike janë rreth 24 për qind, ku bëjnë pjesë humbjet teknike dhe keqpërdorimet, apo vjedhjet e energjisë elektrike. Kjo përqindje e...

Pacolli nis vizitën zyrtare në Principatën e Lihtenshtajnit

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka nisur vizitën e tij zyrtare në Principatën e Lihtenshtajnit. Gjatë kësaj vizite, ai do të pritet nga...

Sot pritet vazhdimi i seancës plenare

Sot vazhdon seanca plenare me pikat e mbetura të rendit të ditës nga disa seanca të kaluara, ndërsa kjo seancë u ndërpre të enjten...

Kuvendi sot mban seancë të jashtëzakonshme e thirrur nga Haradinaj!

Kryesia e Kuvendit të Republikës së Kosovës ka vendosur që sot të mbahet seanca e jashtëzakonshme me kërkesë të kryeministrit Ramush Haradinaj. Kryesia vendosi që...

Reagon OVL e Dukagjinit, aktakuzën për “veteranët e rrejshëm” e quan cirk

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, degët e Dukagjinit: Deçan, Pejë, Gjakovë, Istog, përmes një reagimi kanë thënë se edhe 19 vite pas...

QKUK pajiset me 10 ultrazë dhe llamba operative për sallat e operacionit

Gratë që kanë nevojë për kontrolle gjinekologjike, tash e tutje do të kenë më të lehtë që në kuadër të Klinikës së Gjinekologjisë t’i...

Prokurorina Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj kryetarit të komunës së Novobërdës, Svetisllav...

Departamenti për Krime të Rënda, në Prokurorinë Themelore në Gjilan, ka ngritur aktakuzë ndaj kryetarit të komunës së Novobërdës, Svetisllav Ivanoviq. Sipas aktakuzës, më 15...

Kosova hulumton tregjet në rajon për zëvendësimin e prodhimeve nga Serbia

Bizneset prodhuese dhe tregtare në Kosovë thonë të kenë filluar të gjejnë alternativa për zëvendësimin e produkteve nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina pas...

Recent Posts