LAJME

Home LAJME

Fëmijëve që e përdorin shumë telefonin u zvogëlohet inteligjenca, kujtesa dhe struktura e trurit

Fëmijët që i përdorin pajisjet elektronike për shtatë orë ose më shumë gjatë ditës janë duke shfaqur shenja që lëvorja e trurit është duke...

Kërcënimi i Ambasadorit Amerikan: Zyrtarët e korruptuar në burg

Ligjet e mira dhe procesi më transparent janë të rëndësishme, por nuk mjafton ti keni sistemet në letër nëse ato nuk zbatohen me ndershmëri,...

Bosnja kërkon përjashtimin e Kosovës nga CEFTA

Mirko Sharoviq ka thënë se mund të kërkojnë përjashtimin e Kosovës nga CEFTA, pas vendimit për taksë prej 100 për qind naj mallrave të...

Pajaziti: Përfshirja e presidentit në dialog avantazh për vendin

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Zenun Pajaziti, ka bërë me dije se ky subjekt politik e përkrah një platformë nga e cila...

Premiera e dokumentarit “Korrupsioni, askush mbi ligjin” sonte nga ora 19:00

 Ambasadën Amerikane në Prishtinë në bashkëpunim me  RTV Dukagjini, sonte nga ora 19:00 do të shfaqin premierën e dokumentarit “Korrupsioni, askush mbi ligjin” të...

Në Kroaci mbahet simpozium për Adem Demaçin

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, sot në Zagreb mbahet simpoziumi kushtuar udhëheqësit e ideologut të shqiptarëve të Kosovës, Adem...

Dita Ndërkombëtare për të Drejtat e Njeriut

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, më 10 dhjetor të vitit 1948, është mbledhur në Paris dhe ka miratuar Deklaratën Universale të të...

Ambasadorët e Quintit hapin “Javën kundër korrupsionit”

Koalicioni i OJQ-ve “Java Kundër Korrupsionit 2018”, sot do të bëjë hapjen e “Javës Kundër Korrupsionit 2018”. Në hapje do të mbajnë fjalë rasti...

Limaj kërkon mbështetje më të madhe për prodhuesit vendorë

Zëvendëskryeministri Fatmir Limaj dhe ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala kanë vizituar sot biznesin vendor fabrikën e letrave higjienike “Flutra”, ku u tha...

Shkencëtarët zhvillojnë testin 10-minutësh të kancerit

Hulumtuesit në Australi e kanë krijuar një test 10-minutësh i cili mund ta detektojë prezencën e qelizave kanceroze në çdo pjesë të trupit të...

Recent Posts