LAJME

Home LAJME

Haradinaj: S’ka asnjë dilemë, ushtria votohet më 14 dhjetor

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur edhe njëherë se Ushtria e Kosovës do të votohet më 14 dhjetor. Ai ka thënë se...

SHBA-të dhurojnë pajisje për Ministrinë e Punëve të Brendshme

Në një ceremoni rasti ministri i Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, ka pranuar një donacion me pajisje nga Ambasada e SHBA-ve, përmes ICITAP/INL. “Përveç tri...

Për tre muaj pastrohen 707 lokacione me mbeturina

Që nga 15 shtatori kur ka filluar aksioni për pastrimin e Kosovës, janë pastruar 707 lokacione në të gjithë komunat e Kosovës, ndërkohë që...

MKRS zyrtarisht njeh gjithë punën e vullnetarëve

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, gjatë një aktiviteti të organizuar nga Kuvendi i të rinjve të Kosovës “Njihu me vullnetarët e...

Transfuzioni i gabuar i grupit të gjakut rrezkshmëeri për vdekje!

Transfuzioni i gjakut është procedurë e thjeshtë mjekësore, të cilën mjekët e përdorin pas humbjes së gjakut për shkak të lëndimeve dhe gjakrrjedhjeve dhe...

70 milionë euro për pensione të veteranëve për 11 muaj

Rreth 70 milionë euro janë shpenzuar nga buxheti shtetëror nga janari i këtij viti deri në nëntor për t’i paguar pensionet e 38 mijë...

Kosova hulumton tregjet në rajon për zëvendësimin e prodhimeve nga Serbia

Bizneset prodhuese dhe tregtare në Kosovë thonë të kenë filluar të gjejnë alternativa për zëvendësimin e produkteve nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina pas...

5 prioritete strategjike të Qeverisë së Kosovës për 2019-n!

Qeveria e Kosovës i ka vënë pesë prioritete strategjike për 2019-n, i fundit prej të cilave i referohet integrimit evropian, politikës së jashtme dhe...

22 deputetë të Parlamentit Evropian letër zyrtare Austrisë dhe KE-së: Të hiqen vizat për...

Një letër i është dërguar Presidentit të Këshillit Evropian, Donald Tusk dhe shefit të Përfaqësisë së Përhershme të Austrisë, Nikolas Marschik, të cilën e...

Të mërkurën ditë zie në nderim të ish-presidentit George H.W. Bush

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pas vdekjes së ish-Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, George H. W. Bush, në shenjë respekti...

Recent Posts