LAJME

Home LAJME

Aktorja Gjilanase Adriana Matoshi shpërblehet me një çmimin special në Festivalin “South East European...

Aktorja Gjilanase Adriana Matoshi shpërblehet me një çmimin special në Festivalin “South East European Film Festival” Aktorja Shqiptare Adriana Matoshi fitoi çmimin “Aktorja më e...

Këshilli i Bashkësisë Islame në Gjilan shtroi sofrën e iftarit

Këshilli i Bashkësisë Islame (KBI) në Gjilan të martën mbrëma ka shtruar darkën e iftarit, ku në mesin e mysafirëve të shumtë, që e...

Haziri për kandidaturën e kryetarit të LDK-së: Jam te vendi

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka thënë që në zgjedhjet e majit të vitit tjetër të LDK-së do të jetë njëri prej atyre që...

Cfar kushte duhen për regjistrimin e automjeteve nga muaji qershor

Prej sot qytetarët e Prishtinës, Pejës, Prizrenit, Mitrovicës dhe Gjilanit kanë mundësi që për patent shofer të aplikojnë online nëpërmjet telefonit. Ketë qasje e...

Hetohen disa shqiptarë, pastruan para me Bitcoin

Hetohen disa shqiptarë, pastruan para me Bitcoin Sektori i Anti-Krimit Ekonomik dhe Prokuroria e Tiranës kanë nisur hetimet duke proceduar penalisht 5 persona nga Durrësi,...

Gjilan : Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore

Policia e Kosovës, njësitet e trafikut rajonal, janë njoftuar për një “Aksident trafiku me lëndime të rënda trupore” në rrugën magjistrale Gjilan – Ferizaj...

Zogiani: LDK-ja interesante, Hoti kërkon zgjedhje e Veliu thotë se s’ka nevojë për to

Lëvizja Vetëvendosje organizoi javën e kaluar tryezën e radhës të partive politike, në të  cilën morën pjesë të gjitha partitë, përveç Listës Serbe. Për tryezën...

Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan ka themeluar Bordin Këshillëdhënës Industrial

Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan (UKZ), ka mbajtur takim me përfaqësues të Institucioneve komunale, kompanive dhe bizneseve, që veprojnë në rajonin e Anamoravës. Në...

Aksident i rëndë në fshatin Livoç i ulët në GjilanMbrëmë rreth orës 23:30 ka ndodhur një aksident në fshatin Livoç të ulët më saktësisht në rrugën në të cilën vazhdojn punimet për zgjërimin...

Diaspora dëshiron përfaqësim në Kuvend, deputetët skeptik

Vite më parë kishte filluar një diskutim që në reformën zgjedhore të futeshin edhe ndryshimet për t’ia mundësuar diasporës përfaqësimin në institucionin më të...

Recent Posts