Sports

Home Sports

Drita i ka të garantuara një shumë të majme parash nga UEFA.

Vetëm rreth 3 për qind nga të ardhurat e përgjithshme të edicionit të ardhshëm të Kupave Evropiane, UEFA do t’i ndajë për klubet që...

Shaqiri iu përgjigjet vëllezërve Neville: S’kam çfarë dëshmoj ndaj njerëzve që s’i njoh, atyre...

Xherdan Shaqiri iu është përgjigjur kritikave të legjendave të Manchester Unitedit, Gary dhe Phil Neville, duke insistuar se ai nuk ka nevojë të dëshmojë...

Ja ku mund t’i blini fanellat e reja të Kombëtares së Kosovës, ky është...

Nëse dëshironi t’i blini fanellat e Kombëtares së Kosovës, atëherë ekziston mundësia që t’i porositni ato në formën online. Sponzori kryesor i fanellave, Fourteen,...

​Kukësi ankohet për pritjen e dobët nga Gjeorgjia, e konsideron racizëm

Kukësi ka mbërritur tashmë në kryeqytetin e Gjeorgjisë, Tbilisi, në prag të ndeshjes të së enjtes me Torpedon për raundin e tretë të Evropa...

U përqeshën nga televizioni brazilian pas eliminimit, televizioni gjerman kundërpërgjigjet me tallje pas eliminimit...

Eliminimi i Gjermanisë në fazën grupore kishte gëzuar komunitetin në Brazil. Më 27 qershor mori fund aventura e Gjermanisë në Kampionatin Botëror, Rusia 2018. Kampioni i...

​Martiali mbetet jashtë skuadrës që do të ndeshet me Bayern Munichun

Anthony Martial nuk është zgjedhur nga trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho, të jetë pjesë e skuadrës që do të luajë kundër Bayern Munichut. Ndërsa,...

Mustafi i habitur me vendimin e Ozilit

Shkodran Mustafi është lojtari i fundit që ka folur në lidhje me vendimin e Mesut Ozilit për t’u pensionuar nga Kombëtarja e Gjermanisë. Ozil mori...

Ylli i Lazios, që kërkohet nga Reali dhe Man United, s’paraqitet për teste mjekësore

Mes spekulimeve për një largim drejt Chelseat, mesfushori i Lazios, Sergey Milinkovic-Savic, nuk është kthyer te klubi i tij për t’i bërë testet mjekësore. 23-vjeçari,...

Zyrtare: Suad Sahiti nënshkruan me AEL Larissan në Greqi

Skuadra e Superligës së Greqisë, AEL Larissa, ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me futbollistin prishtinas, Suad Sahitin. 23-vjeçarin luajti te Skënderbeu sezonin e kaluar, ku...

Super liga zvicerane edhe sivjet do të dominohet nga shqiptarët

Dekadën e fundit gati të gjitha ekipet e Raiffeisen Super Lagaue të Zvicrës në futboll kanë pasur edhe kanë në radhët e veta të...

Recent Posts