Sports

Home Sports

Prishtina ndaj skuadrës që kthehet në Evropë pas 48 vjetësh

Viti 1970 qëndron në logon e klubit të basketbollit Prishtina, si vit i themelimit të klubit. Kur Prishtina u themelua si klub, Legia Warszawa...

Ipko Superliga rikthehet në aksion, tri ndeshje interesante zhvillohen sot – derbi në Therandë

Elita e futbollit kosovar do të rikthehet në aksion pas pushimit ditën e diel shkaku i zgjedhjeve në vend. Tri ndeshje shumë interesante janë në...

Drita arrinë akordin me mesfushorin e shumëkërkuar (FOTO)

Gjilan - Kampionët e vendit e kanë kompletuar “misionin” e parë në tregun e transferimeve, derisa kanë arritur akordin me mesfushorin e shumëkërkuar Mentor...

“Unë i kam fituar pesë Liga të Kampionëve, ata asnjë” – Ronaldo është armiku...

Në futboll ndodh që të krijohet rivalitet mes një futbollisti dhe një klubi, ndërsa rivali i Cristiano Ronaldos duket të jetë Atletico Madridi. Meqenëse i...

Rashica: Do të fitojmë për shtetin tonë

Milot Rashica theksoi se në ndeshjen kundër Çekisë nuk kanë çfarë të humbin. “Të gjithë e dimë që kjo është ndeshja më e rëndësishme. Çdo...

Modric dëshiron t’i bashkohet Interit në janar

Duket se tratativa mes Luka Modricit dhe Interit nuk ka përfunduar. Kështu së paku raportojnë mediat italiane, që besojnë se dëshira e lojtarit do të...

“Shqiponjat” mposhtin Serbinë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka realizuan dy gola të mrekullueshëm në fitoren 2-1 të Zvicrës ndaj Serbisë në ndeshjen e dytë në Botëror. Në...

Valmir Sylejmani i pandalshëm, realizon dy gola të tjerë në fitoren e Manheim

Valmir Sylejmani është rikthyer në formën e tij më të mirë. Sulmuesi gjilanas ka qenë vendimtar në fitoren e skuadrës së tij Manheim 4-3 ndaj...

Juventusi nuk do t’i përfshin tre lojtarë në listën e Ligës së Kampionëve, dy...

Ai ende nuk e di se ku do të luajë në sezonin e ri futbollistik. Sulmuesi kroat është anashkaluar te Juventusi që nga ardhja...

Arsenali do ta shesë këtë sulmues

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, është gati për ta shitur Danny Welbeckin, i cili nuk është pjesë e planeve të tij, shkruan The Sun. Evertoni...

Recent Posts