Sports

Home Sports

Prishtina nuk di të ndalet, transferon edhe Argjend Mustafën

Nën kampionët e Kosovës, Prishtina ka vazhduar me përforcime të mëdha gjatë afatit kalimtar veror. Emri i ri që ka zbarkuar në kryeqytet është mesfushori...

Kosova luan miqësoren e radhës ndaj Iranit

Kombëtarja e Iranit pritet të jetë kundërshtari i radhës i Përfaqësueses së Kosovës në futboll. Kosova luajti para disa ditësh ndeshje miqësore me Kombëtaren e...

Futbollisti i Kosovës Herolind Shala shpjegon statusin e tij pas ndeshjes me Shqipërinë:

Përshëndetje të dashur miq. Dua të sqarohem për një shkrim timin pas ndeshjes së djeshme vëllazërore mes Kosovës dhe Shqipërisë. Fjala na nënçmuat ka...

Zyrtare: Prishtina transferon mesfushorin e Lirisë (Foto)

Prishtina ka nënshkruar marrëveshje për dy vitet e ardhshme me talentin e Përfaqësueses së Kosovës U21 dhe anëtarin e kapitenin e Lirisë në dy...

Formacionet e mundshme, Shqipëri-Kosovë

Shqipëria dhe Kosova do të zhvillojnë sonte një miqësore e cilësuar më shumë si vëllazërore. Kombëtarja shqiptare dhe përfaqësuesja e Kosovës do të takohen në...

Ekipi i sezonit në Ligën e Kampionëve, dominojnë lojtarët nga Real Madridi

Ka përfunduar edhe një edicion në Ligën e Kampionëve ku fituesi ka mbetur me të njëjtin emër Real Madrid. Los Blancos triumfuan në finalen e...

E kryer, Arsenali transferon Stephan Lichtsteinerin

Arsenali ditë më parë ka zyrtarizuar në krye të skuadrës teknikun spanjoll Unay Emery. Krerët e klubit londinez kanë filluar edhe me kërkimin e lojtarëve...

Recent Posts