Sports

Home Sports

Zbulohet skandali me bileta i FFK-së

Ish-zëvendëssekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Arianit Ahmeti, ka dalë me akuza të reja ndaj Agim Ademit. Çështja e fundit e ngritur nga...

Muriqi në formacionin e javës në Turqi me notën më të lartë të 11-shes...

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi është zgjedhur të jetë në formacionin e javës në Turqi, pas paraqitjeve të mrekullueshme të tij. Muriqi përveç që është zgjedhur...

Interi ndanë pikët me Romën

Interin e “lënë gjunjët” përballë Romës. Është mbyllur në barazim pa gola, supersfida mes zikaltërve të Antonio Contes dhe verdhekuqve të Fonsekës. Kryesuesit e Serisë...

Emimi: Ballkani, skuadër e fortë, por kualifikohet Trepça ‘89

Leart Emini për “Epokën e re” ka shprehur optimizëm se Trepça ‘89 do të jetë në gjendje të eliminojë Ballkanin nga Kupa, i cili...

Presidenti Ademi dhe nënkryetari Burri po marrin pjesë në manifestimin e 100 vjetorit të...

Presidenti Agim Ademi dhe nënkryetari Bakir Burri po marrin pjesë në manifestimin e 100 vjetorit të themelimit të Federatës së Futbollit të Polonisë, me...

Kur politika ndërhyn te futbolli, Kosova rrezikon play off

Sytë e të gjithë tifozëve shqiptarë në mbarë trevat do të jenë të fokusuar këtë pranverë në duelin që mund t’i japë Kosovës një...

”Messi është më i miri në botë, por Van Dijk meriton Topin e Artë”

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp e ka përshkruar Lionel Messin si lojtarin më të mirë të kësaj gjenerate, por theksoi se Virgil van Dijk...

E ardhmja e Shaqirit, në Liverpool

Trajneri Jurgen Klopp ka zbuluar se e ardhmja e futbollistit shqiptar Xherdhan Shaqiri është në Liverpool. Në këtë mënyrë trajneri gjerman ka shuar shpresat...

Mbappe tregon se kush e meriton ‘Topin e Artë’

Sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe, ka folur në mënyrë konkrete për një nga ngjarjet më të rëndësishme të futbollit të këtij viti, ose dhënien...

Ndeshje interesante në Ipko Superligë, derbi luhet mes Dritës dhe Llapit

Java e 16-të në elitën e futbollit kosovar ka nisur me super derbin mes Ballkanit dhe Gjilanit, ku vendasit triumfuan 2-1. Ndërkohë ditën e sotme...

Recent Posts