Sports

Home Sports

Vjen oferta e parë zyrtare nga Londra për Muriqin

Vedat Muriqi është sulmuesi shqiptar më në formë. “Bomberi” i përfaqësueses së Kosovës po mahnit me paraqitjet e tij në këtë pjesë të parë të...

Kombëtarja angleze me anë të një video falënderon Kosovën (Video)

Kombëtarja angleze e futbollit ka falënderuar edhe një herë Kosovën për mikpritjen në ndeshjen e vlefshme për kualifikimet për “Euro 2020”. Në këtë ndeshje Anglia...

Ndeshja vendimtare për Prishtinën

Kampionia e Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, sot (e mërkurë) nga ora 19:00 do ta zhvillojë ndeshjen vendimtare në grupet e FIBA Europe Cup. Prishtinasit...

Luis Enrique kthehet në krye të Spanjës

Luis Enrique do të rikthehet në krye të kombëtares së Spanjës për Kampionatin Evropian që do të zhvillohet në verën e ardhshme. Pesë muaj...

Fenerbahçe nuk e shet Muriqin në janar

Fenerbahçe ka vendosur të mos e shesë sulmuesin Vedat Muriqi gjatë afatit kalimtar të janarit. Sipas medieve turke, Fenerbahçe dëshiron ta mbajë në skuadër sulmuesin...

Juventusi kthehet pas Donnarummas, ka gati dy lojtarë që mund t’i përdorë në marrëveshje

Juventusi thuhet se po planifikon të rrit interesin e tyre për portierin e Milanit, Gianluigi Donnarumma, duke i ofruar Merih Demiral ose Daniele Rugani...

Heroi i Çekisë, Kral: Nuk kanë rëndësi golat, e rëndësishme fitorja dhe kualifikimi

Mesfushori i Përfaqësueses së Çekisë, Alex Kral ndihet i lumtur me fitoren ndaj Kosovës në Plzen dhe kualifikimin e vendit të tij në Euro...

Kosova zhvilloi stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj Çekisë

Kosova e ka zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes më të rëndësishme në historikun e saj të ri, që e zhvillon nesër në orën...

Shqipëria kërkon fitore ndaj Andorrës

Kombëtarja e Shqipërisë sonte (e enjte) zhvillon ndeshjen kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2020” kundër Andorrës. Kjo ndeshje do të zhvillohet në “Elbasan Arena”, kurse...

Rashica: Do të fitojmë për shtetin tonë

Milot Rashica theksoi se në ndeshjen kundër Çekisë nuk kanë çfarë të humbin. “Të gjithë e dimë që kjo është ndeshja më e rëndësishme. Çdo...

Recent Posts