Teknologji

Home Teknologji

Imazhet e fundit shfaqin iPhone Xs në prag të lansimit (FOTO)

Sot Apple do të zhvilloj ngjarjen vjetore të fundit të vitit. Shumë njerëz presin që formacioni i ri i iPhone për 2018 të debutojë...

Skype sjell tiparin e regjistrimit të thirrjeve

Disa mund të argumentojnë se regjistrimi i thirrjeve mund të jetë një pushtim i privatësisë, por ka raste kur kërkohet pak retrospektivë, dhe gjithashtu...

Qualcomm do të ketë procesorët e përshtatshëm me 5G të gatshëm për gjysmën e...

Kompanitë që prodhojnë procesorët telefonik janë gjithmonë duke u përpjekur që të na japin më shumë kualitet dhe fuqi dhe për këtë, Qualcomm është...

Shkenctarët ri-programojnë qelizat T për të adresuar sëmundjet e imunitetit tek njerëzit

Studiuesit e Universitetit të San Franciskos kanë zbuluar një teknikë të ndryshimit të gjeneve që mund të ofrojë trajtime më të sigurta për pacientët...

Samsung ofron memorie falas nëse bleni Galaxy S9, S9+ ose Note 8

Nëse jeni duke kërkuar një ofertë të favorshme në Galaxy S9, Galaxy S9 + ose Note8, Samsung sapo ka filluar një iniciativë që do...

Samsung shfaq telefonin e parë në Android Go

Samsung thuhet se po planifikon të lëshojë një telefon të buxhetit Android Go në muajt e ardhshëm, dhe thuhet se testimi në SHBA dhe...

Samsung Galaxy S10 do të vijë me kamerë të trefishtë

Samsung Galaxy S10 duhet të vijë me një aparat fotografik të trefishtë në paketim, në sajë të shtimit të një sensori të ri 3D. Sipas...

Huawei Mate X, telefoni që palohet si tablet!

Në të ardhmen e afërt, telefonat, tableta dhe laptopë mund të bashkohen në një pajisje të vetme, të ngjashme me Huawei Mate X të...

DOKU.TECH shpalos edhe gjashtë folës ndërkombëtar për edicionin e pestë!

Në listën e folësve motivues të DOKU.TECH, do të bashkëngjiten edhe DJ, gazetarë, programues dhe persona me ndikim në marketing dixhital nga e gjithë...

Super-specifikat e Galaxy Note 9 kanë rrjedhur online

Samsung Galaxy Note 9, që thuhet se është “mbret i kurorës” i telefonave të mençur në 2018, është pare online me disa specifika të...

Recent Posts