Home LAJME Çka ndodh sot

Çka ndodh sot

459
0
SHARE

Lëvizja Vetëvendosje bën prezantimin e kandidatëve për deputetë . (Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë, ora 11:00)

Hapet Agrofesta 2019. (Ora 11:15)

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj merr pjesë në takimin e organizuar nga Shoqata e Alpinistëve. (Livadhi i Pajtimit të Gjaqeve, Shtupeq – Rugovë, ora 15:00)

Mbahet gara tradicionale e peshkimit. (Drini i Bardhë te Krusha e Madhe, ora 16:00)

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, pret në takim ambasadoren e Francës në Kosovë, Marie-Christine Butel. (Shtëpia e Bardhë, ora 17:45)

Mbahet Festivali Ndërkombëtar i Valleve për Fëmijë “Ylberi i Prishtinës 2019”. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, ora 18:00)

Të shtunën më datë 14 shtator 2019, në orën 12:00, kandidatja e LDK-së për Kryeministre, Dr. Vjosa Osmani, takohet me strukturat dhe qytetarët e Podujevës.

Vjosa Osmani mban takim në Parkun Arkeologjik “Ulpiana”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here