Home Shëndetësi Dietë e jashtëzakonshme: Heq dhjamin nga stomaku brenda një nate!

Dietë e jashtëzakonshme: Heq dhjamin nga stomaku brenda një nate!

1313
0
SHARE
S

Pos që do të keni stomak plotësisht të rrafshët vetëm brenda vetëm 24 orëve, ky regjim do t’ju pastrojë nga të gjitha toksinet.

Nëse pas pak ditësh duhet të shkoni në ndonjë aheng, ngjarje shoqërore apo dasmë dhe duhet të vishni fustanin tuaj të preferuar, shtresat dhjamore në stomak janë ajo më e keqja që mund t’ju ndodhë.

Për këto raste ideale është e ashtuquajtura dietë e jashtëzakonshme, e cila ndryshe quhet edhe dietë e shpejtë.

Kjo dietë u ndihmon shumë njerëzve, të cilët nuk kanë kohë të mjaftueshme për të hequr peshën trupore, sepse do të ndihmojë që të liroheni nga shtresat dhjamore brenda vetëm një nate!

Veç kësaj, kjo dietë do t’ju ndihmojë në eliminimin e toksineve dhe në pastrimin e trupit brenda 24 orëve.

Dieta e jashtëzakonshme bazohet në lëngje dhe çaje, sepse këto pije ndihmojnë të pastroni trupin tuaj shumë më shpejt dhe më lehtë.

Closeup portrait of beautiful girl drinking tea, side view.

Plani:

Në orën 8: pini një gotë ujë të vakët me lëng limoni
Në orën 10: pini një gotë ujë me lëng portokalli apo lëng molle
Në orën 12: pini një gotë çaj të gjelbër
Në orën 13: pini një gotë ujë të ftohtë me lëng karote
Në orën 15: pini një gotë çaj sipas dëshirës suaj
Në orën 17: pini një gotë lëng natyral sipas dëshirës suaj
Në orën 19: pini një gotë çaj të gjelbër
Në orën 21: pini një gotë ujë me lëng grejpfruti
Në orën 22: përfundoni ditën në po atë mënyrë që e keni filluar – pini një gotë ujë të vakët me lëng limoni

dd

Vërejtje: Është shumë me rëndësi që të mos shtoni kurrfarë ëmbëltues artificial apo ndonjë përbërës tjetër në çajet dhe lëngjet tuaja.

Ju rekomandojmë ta provoni këtë dietë, sepse vetëm brenda 24 orëve mund ta bëni stomakun të rrafshët.

Veç kësaj, ky regjim diete në tërësi do t’ju pastrojë nga të gjitha toksinet, ndërkaq ju do të ndiheni me plot energji dhe shumë të lumtur./RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here