Home LAJME Dikur ishte mbret i familjes në kopsht, sot ai po vdes nga...

Dikur ishte mbret i familjes në kopsht, sot ai po vdes nga uria

480
0
SHARE

Këto pamje prekëse – sidomos për adhuruesit e kafshëve – tregojnë ditët e fundit të një luani që dikur ishte mbreti i vendit të tij.

Tani, ai nuk gjendet në nivelin e krenarisë së tij dhe është duke u holluar nga mbrojtja dhe ushqimi të cilën familja e tij i kishte dhënë.

Luani, i njohur si Skybed Scar, është i njohur mirë në Parkun Kombëtar të Kruger, Afrikën e Jugut – ku ishte fotografuar.

Imazhet thuhet se janë bërë nga Larry Anthony Pannell, 64 vjeç, një fotograf dhe akupunkturist.

Larry, nga Kalifornia, SHBA, tha: “Unë e dija se isha dëshmitar pamjeve shumë të veçanta”.

“Jeta mund të jetë shumë mizore dhe të jem i ndershëm, gjatë karrierës sime, unë kam parë njerëzit të humbasin gjithçka nga rrëshqitjet e tokës, tërmetet dhe zjarret.
Kam fotografuar aksidente automobilistike me lëndime të rënda”.

“Gjithsesi mendoj se asnjë fotografi apo sekuencë fotoje nuk më ka prekur aq shumë sa të dëshmoj vdekjen e luanit”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here