Home Sports Drita – Prishtina të dielën, bëhet publik orari i javës së 6-të

Drita – Prishtina të dielën, bëhet publik orari i javës së 6-të

1246
0
SHARE

Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së 6-të në IPKO Superligë, ku ndeshjet do të zhvillohen në tri ditë

Kjo javë në elitë nis me ndeshjen ndërmjet Ballkanit dhe Trepçës’89, e cila zhvillohet të premten.

Të shtunën lideri Flamurtari pret të dytin Feronikelin, në një ndeshje që nga renditja shihet si shumë e fortë.

Liria përsëri luan në shtëpi, kësaj radhe pret Llapin, tjetër përballje interesante.

Derbi i madh zhvillohet të dielën, ku Drita në tentimin e saj për tu këndellur e pret Prishtinën.

Të dielën zhvillohet edhe ndeshja mes Ferizajt dhe Gjilanit. 

Java e 6-të

E premte, 21 shtator

15.45 Ballkani – Trepça ‘89

E shtunë, 22 shtator

15.45 Flamurtari-Feronikeli

15.45 Liria-Llapi

15.45 KEK-u -Drenica

E diel, 23 shtator

15.45 Drita-Prishtina

15.45 Ferizaj-Gjilani   /RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here