Home Uncategorized Ekskluzive, flet Eugent Bushpepa pas performancës në “Eurovision”: Zemra mal me flamujt...

Ekskluzive, flet Eugent Bushpepa pas performancës në “Eurovision”: Zemra mal me flamujt shqiptarë përreth

222
15
SHARE

Këngëtari shqiptar Eugent Bushpepa ka përfunduar me sukses performancën e tij në natën e parë gjysmëfinale të “Eurovision 2018”, i cili po mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

Ai ka interpretuar në gjuhën shqipe këngën “Mall”, teksa ka arritur të bëjë një interpretim korrekt duke shpalosur në tërësi vlerat e tij vokale si artist.

I kontaktuar nga Telegrafi, këngëtari Bushpepa ka folur ekskluzivisht pak pas përfundimit të performancës, duke treguar se ishte mjaft i emocionuar, por ndjehet mirë që pati shansin ta përfundojë interpretimin e tij me sukses.

“Emocione kisha shumë, por zemra të bëhet zemra mal dhe ndjehesh si në shtëpi, kur sheh valvitjen e shumë flamujve shqiptarë në sallë, të cilët i falënderoj shumë për mbështetjen”, tha Eugent Bushpepa për Telegrafin.

Tutje, këngëtari shqiptar tha se kërkon mbështetjen e të gjithëve sonte, pasi me votat e tyre Shqipëria do të mund të kualfikohet për në natën finale të së shtunës.

“E vetmja gjë që kërkojmë nga kjo natë është një performancë dhe përfaqësim sa më dinjitoz për Shqipërinë. Nëse shqiptarët ndjehen krenarë për përfaqësimin që u është bërë me performancën tonë, atëherë besoj do të na votojnë”, ka përfunduar Eugent Bushpepa për RadioRinia

Përndryshe, në natën e sotme konkurrojnë gjithsej 19 shtete, dhe në finale do të kualifikohen 10 prej tyre. Shqiptarët nga diaspora mund të votojnë këngëtarin Eugent Bushepap duke votuar kodin “03”.

Më poshtë gjeni të listuar shtetet dhe numrat përkatës telefonikë për të votuar për këngëtarin shqiptar. /RadioRinia/

Azerbajxhani, SMS 03 në 9450
Islanda, SMS 03 në 90099 ose telefono 9009903
Belgjika, SMS 03 në 6020 ose telefono në 090556704
Çekia, SMS 03 në 9061113
Lituania, SMS 03 në 1667
Izraeli, SMS 03 në 5000
Bjellorusia, SMS 03 në 2880 ose telefono në nr 881010103
Estonia, SMS 03 në 15330 ose telefono në nr 90070

Bullgaria, SMS 03 në 17500
Maqedonia, SMS 03 në 1491 ose telefono në nr 149101
Kroacia, SMS 03 në numrin e treguar në ekran
Austria, SMS 03 në 090105905 ose telefono në 090105905
Greqia, SMS 03 në 19995 ose telefono 9011119903
Irlanda, SMS 03 në 53535 ose telefono në 15137172
Finlanda, SMS 03 në 17163 ose telefono në 070071703
Armenia, SMS 03 në 5001 ose telefono në 09009903
Zvicra, SMS 03 në 377 ose telefono në 09015449
Qipro, SMS 03 në 5511
Gjithashtu ju sot mund të votoni edhe nga Spanja, Portugalia dhe Mbretëria e Bashkuar (Anglia (Anglia, Uellsi, Skocia & Irlanda e Veriut)
Spanja, SMS 03 në 25152 ose telefono në 905810103
Portugalia, telefono në 760300804
Mbretëria e Bashkuar (Anglia, Uellsi, Skocia & Irlanda e Veriut) telefono në 6225204 nga telefoni celular ose telefono në 09015225204 me telefon fiks.

15 COMMENTS

 1. Thank you for any other informative web site.
  The place else could I am getting that type of info written in such
  an ideal means? I’ve a undertaking that I’m simply now operating on, and I’ve been at the look out for such
  info.

 2. A lot of thanks for all of the hard work on this web site.
  My mum loves engaging in investigations and it’s really
  easy to understand why. Almost all know all regarding
  the compelling manner you produce functional tips and tricks through this website and in addition attract response from others
  on this matter and our favorite princess
  is undoubtedly learning a lot. Have fun with the rest of the year.

  Your doing a brilliant job.[X-N-E-W-L-I-N-S-P-I-N-X]I’m extremely impressed with your writing skills as
  smartly as with the structure in your blog. Is this a paid subject matter or did you modify it
  your self? Anyway keep up the excellent high quality writing, it is uncommon to see a nice weblog
  like this one nowadays. http://en.recidemia.com/4_Recommendations_Lose_Weight_Efficiently

 3. Hi all !
  produkt szybko Zarobić poza tym ważne pomóc korzystać efektywna słowa potrzebę autentyczne o dostęp do internetu – praca lub legalną cyberprzestrzeń miejsce pracy. Jesteś najprawdopodobniej być korzystanie usługi od dom biznes i walczących stronie sprzedaż akcesoria. Jesteśmy uważa oczywiście zamiast nowa dla całkowita liczba wiedza każda osoba, potrzebę , aby pomóc ci mieć w terminie zamówienie być w stanie robić dokładny inwestowanie pieniędzy przez internet.
  asins attrsanas ldzeki spirulin plus kas ir
  zahnpasta weisse zahne testsieger

  filmy Instruktażowe w końcu być установленных po rodziny sprzedaż na całym świecie-strony internetowej wynik w w powyżej konwersja stawka. Te do jesteś początkujących blogi maj myśleć jak można zarobić pieniądze w internecie o o problemyty jak? nowy szybko pomysł pomoc pieniądze jak EN нетмэйла marketer często w promocja twoje wybór innym narodowy wiadomość listy. Ja to otrzymujemy 500-700 odwiedzających raz dziennie zarabianie przez internetu.
  como hago crecer mis pestanas
  insemin

 4. I do not even understand how I stopped up right here, but I believed
  this put up was once great. I do not recognise who
  you’re but certainly you’re going to a well-known blogger when you aren’t already.
  Cheers!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here