Home Sports Fotografi që u shtyp nga Mandzukic me shokë në ndeshjen gjysmëfinale ndaj...

Fotografi që u shtyp nga Mandzukic me shokë në ndeshjen gjysmëfinale ndaj Anglisë, viziton Kroacinë dhe fiton fanellë me dedikim

1162
0
SHARE

Kroacia ka bërë një Kampionat Botëror të jashtëzakonshëm, ku arriti të zë vendin e dytë, pasi u mposht në finale nga Franca.

Në ndeshjen gjysmëfinale Kroacia kishte arritur ta mposht 2-1 Anglinë.

Goli i golit 2-1 ishte shumë i madh. Mario Mandzukic ishte ai që shënoi dhe shot të festojë në qoshe të fushës, ku pas festimeve lojtarët e Kroacisë, u hodhën mbi fotografin Yuri Cortez.

Ai madje fitoi edhe një fanellë të nënshkruar nga sulmuesi kroat Mandzukic, ku kishte edhe një dedikim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here