Home LAJME Haradinaj takon Ismet Pejën

Haradinaj takon Ismet Pejën

314
0
SHARE

Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, ka pritur snë takim doajenin e muzikës shqipe, Ismet Peja.

Haradinaj ka thënë se njerëzit si Ismet Peja meritojnë nderim dhe kujdes të lartë shoqëror dhe institucional.

Postimi i tij në facebook:

“Kënaqësi ta prisja këtë mëngjes doajenin e muzikës shqiptare, Ismet Pejën, njeriu që tërë shekullin e tij jetësor ia kushtoi artit të këngës së mirëfilltë qytetare. Njerëzit që i kanë dhënë vlerë identitetit tonë, e meritojnë nderimin dhe kujdesin më të lartë shoqëror dhe institucional”,

/RadioRinia

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here