Home LAJME Heroi i Çekisë, Kral: Nuk kanë rëndësi golat, e rëndësishme fitorja dhe...

Heroi i Çekisë, Kral: Nuk kanë rëndësi golat, e rëndësishme fitorja dhe kualifikimi

313
0
SHARE

Mesfushori i Përfaqësueses së Çekisë, Alex Kral ndihet i lumtur me fitoren ndaj Kosovës në Plzen dhe kualifikimin e vendit të tij në Euro 2020.

Çekia arriti të mposht me rikthim Kosovës me rezultat 2-1 në një ndeshje të bukur të zhvilluar në Doosan Arena të Plzenit.

Pas ndeshjes, heroi çek, Kral ka folur për fitoren, vështirësitë dhe gëzimin për kualifikim në Evropian.

“Më e rëndësishmja ishte reagimi ndaj golit të Kosovës. Ne nuk filluam të çmendemi pas golit të tyre, por vazhduam të luanim atë që bëmë që nga minuta e parë. Falë kësaj, ne shënuam të dy golat”, ka thënë fillimisht Kral.

“Mendova se goli i dytë ishte i imi gjithashtu”, përshkroi ai momentet e menjëhershme pas golit të minutës së 80-të.

“Por, ndërsa festova, Ondrej Celustka më tha që goli ishte i tij. Prandaj i thashë: Mos thuaj asgjë!”.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here