Home LAJME Hoxha: Vendimi për heqjen e vizave, në fillim të dhjetorit

Hoxha: Vendimi për heqjen e vizave, në fillim të dhjetorit

407
0
SHARE

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ka thënë se liberalizimi i vizave për Kosovën tani është tërësisht në duart e Bashkimit Evropian dhe se pret që vendimi për heqjen e vizave të merret në fillim të dhjetorit në Këshillin e Ministrave. Hoxha ka konfirmuar se disa shtete si Franca, Holanda, Gjermania dhe Spanja kanë hezitime, por ka thënë se duhet të vazhdohet lobimi për të marrë përkrahjen e tyre.. 

Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha ka thënë se pret që vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën të merret në fillim të dhjetori, kur edhe mbahet takimi i fundit i Këshillit të Ministrave për këtë vit./RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here