Home LAJME Bajram Isufi paralajmëron: Gjilani po udhëhiqet nga familjar e dajallarë – por...

Bajram Isufi paralajmëron: Gjilani po udhëhiqet nga familjar e dajallarë – por u ka ardhë fundi

1012
0
SHARE

Bajram Isufi është pjesë e kryesisë së degës së PDK-së në Gjilan. Është aktivist i palodhshëm dhe kjo ka ndikuar që ai të revoltohet dhe të shkruaj për skenën politike gjilanase. “Shumica e partive politike në Gjilan po udhëhiqen nga familjarë e dajallarë, herë ministër e zëvendës ministër, deputet e kandidat për kryetar me nipa e mbesa e kumbar, të gjitha institucionet i kanë marrë, por edhe fundi ju ka ardh” ka shkruar Isufi.

Bajram Isufi e ka dhënë një paralajmërim të madh për klanet familjare që po e sundojnë skenën politike në Gjilan dhe po e degradojnë skajshmërisht edhe politik bërjen.

Isufi i revoltuar nga kjo situatë dhe nga kjo gjendje aspak e këndshme, që po rrethohet nga familjar e dajallarë ka shkruar:” Shumica e partive politike në Gjilan po udhëhiqen nga familjarë e dajallarë, herë ministër e zëvendës ministër, deputet e kandidat për kryetar me nipa e mbesa e kumbar, të gjitha institucionet i kanë marrë, por edhe fundi ju ka ardh” ka shkruar Isufi.

Ndryshe në PDK e Gjilanit çdo ditë e më shumë po merr përkrahje të jashtëzakonshme nga nëndegët e aktivistët Qemajl Mustafa./RadioRINIA/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here