Home Sports Ja ku do t’i dërgoj parat e fituar pas Botërorit Mbappe

Ja ku do t’i dërgoj parat e fituar pas Botërorit Mbappe

460
0
SHARE

Kylian Mbappe ka fituar një respekt nga e gjitha bota pas paraqitjeve të tij në Botërorin Rusia 2018, ndërsa parat që i ka fituar pas triumfit kundër Kroacisë me rezultatin 4-2, nuk do t’i ndalë për vete.

Francezi i cili shënoi katër gola me Francën në Kampionatin Botëror, ka vendosur që t’i dhuroj parat e fituar për bamirësi që ofron instruksione sportive falas për fëmijë me aftësi të kufizuara që kanë dëshirë sportin, transmeton Gazeta Gjilani/

Mbappe ka fituar 300,000 mijë euro pas fitores së Kampionatit Botëror dhe prite t’i dhuroj për bamirësi në organizatën ‘Premiers de Cordee’, e cila ndihmon fëmijët me aftësi të kufizuara. /Gazeta Gjilani/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here