Home Sports Juventusi kthehet pas Donnarummas, ka gati dy lojtarë që mund t’i përdorë...

Juventusi kthehet pas Donnarummas, ka gati dy lojtarë që mund t’i përdorë në marrëveshje

318
0
SHARE

Juventusi thuhet se po planifikon të rrit interesin e tyre për portierin e Milanit, Gianluigi Donnarumma, duke i ofruar Merih Demiral ose Daniele Rugani në këmbim.

Me 19 muaj të mbetur në marrëveshjen aktuale të Donnarumma, raportet e mediave pretenduan se ai ishte gati të kërkonte rritje të pagës në San Siro, pavarësisht se Milani preferonte të përhapte pagën e tij prej gjashtë milionësh.

Kjo mund të hap derën për Juventusin, i cili gjithmonë ka qenë i interesuar në transferimin e portierit italian.

Sipas mediumit Gazzetta dello Sport, drejtori sportiv i Juves, Fabio Paratici tashmë po hedh themelet për një ofertë këtë verë.

Gazeta shton se ata janë të gatshëm të ofrojnë shërbimet e Demiralit ose Ruganit si pjesë të një marrëveshje shkëmbimi, veçanërisht pasi janë të vetëdijshëm për interesin e rivalëve të tyre për mbrojtësin turk.

Wojciech Szczesny aktualisht është zgjedhja e parë në Allianz Stadium dhe është i lidhur me klubin deri në qershor 2021, por nuk ka bindur shumë drejtuesit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here