Home LAJME Këta janë 29 deputetët e rinj të LDK-së (Emrat)

Këta janë 29 deputetët e rinj të LDK-së (Emrat)

276
0
SHARE

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka arritur që në zgjedhjet e 6 tetorit t’i ketë 29 deputetë.

Në bazë të rezultateve përfundimtare të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Vjosa Osmani ka dalë kandidatja më e votuar e pasuar nga Kujtim Shala dhe Anton Quni, raporton “Epoka e re”.

Nga kjo parti, disa deputetë për herë të parë do të jenë pjesë e Kuvendit të Kosovës.

Lista e plotë e deputetëve të rinj të LDK-së:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here